katsayı değişikliği

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvesaglik.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

YÖK katsayı kararına itiraz etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Danıştay 8. Dairesinin, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararının yürütmesinin durdurulması kararına itiraz etti. 10 sayfalık itiraz dilekçesinde katsayı farkının neden kaldırıldığı anlatıldı; YÖK kararının yürütmesini durduran Danıştay sert bir dille eleştirildi. İtirazdan önce YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi de dikkat çekti.

YÖK Başkanı Özcan, dün de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmüştü.

Danıştay'a verilen itiraz dilekçesi öncesi bu kritik ziyaretler dikkat çekti.

İtiraz dilekçesini vermesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan YÖK Başkanı, "Başbakan ile mutat bir görüşme yaptık. Türk-Alman Üniversitesi konusunda kendisine bilgi verdim. Başbakan ile katsayı kararını görüşmedik" dedi.

"Danıştay'ın kararı beklenecek mi?" sorusuna karşılık Özcan, "Biz çözüm için beklemeyeceğiz. Her halükarda lazım olur diye alternatifler geliştiriyoruz. O alternatiflerden birisi, ki her zaman onların yararına olacaktır ve uygulamaya konacaktır. Velilerimizin içi rahat olsun. Şimdiki sisteme yakın bir uyguşama için çalışıyoruz" dedi.

Son yorumlar

İçerik yayınları