akupunktur ile zayıflama

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvesaglik.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Akupunktur

Dünya sağlık örgütünün kabul edip desteklediği Akupunktur tedavisinin başlangıcı insanlığın taş devrini yaşadığı zamanlara dayanır. İlk akupunktur araçları yeşim taşlarını yontarak ve uçlarını sivrilterek yapılan “bian” adı verilen taştan iğnelerdir. Binlerce yıllık bir tedavi yöntemi olan akupunktur, son 20-30 yılda birçok ülkede popüler olmuştur. Bilinen tedavilere dirençli birçok hastalıkta iyileşme sağlaması, ilaç tedavisindeki yan etkilerinin olmayışı, kolay uygulanması, emniyetli, etkili ve ekonomik oluşu nedeniyle modern tıpta önemli bir yer edinmiştir.

Akupunktur nedir :

Akupunktur aslında Çin tıbbının Jing Luo ( hat – ağ ) teorisine dayanır. Bu teori insan vücudundaki organ ve dokuların " Jing Luo " yani özel hat ve ağlar ile bağlandığını, onların " Jing Qi " yani yaşam kuvveti ile doldurulduğunu söyleyen ve insan vücudunu bir bütün kabul eden ilkedir. Çin tıbbına göre, vücutta dengede bulunan YİN ve YANG adlı iki prensibin dengede olma halinin bozulması ile hastalıklar oluşur. Akupunktur tedavisinin temelini insanı organik bir bütün kabul ederek Yin ve Yang arasındaki balansı dengeye getirmek oluşturur.

Son yorumlar

İçerik yayınları