Ebelik Lisans Tamamlama Programı

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvesaglik.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ebelik Lisans Tamamlama Programı Dersleri ve Ücret Bilgisi

Kamu veya özel sektörde çalışmakta olan ebelik bölümü/programı ön lisans mezunu ebelerin uzaktan eğitim yoluyla lisans tamamlama eğitimlerini gerçekleştirmek amacıyla yürütülen “Ebelik Lisans Tamamlama Programı” ile ilgili sürecin,kesin kayıt ile ilgili aşamaların Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen kısmı halen devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı bu konu ile ilgili faaliyetlerini tamamladığında, kesin kayıt ile ilgili yapılacakları içeren duyuru web sayfamız aracılığıyla yapılacaktır.

Ders içerikleri ve sınavların hazırlanmasından Samsun Sağlık Yüksekokulu, programın yürütülmesinden ise Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi sorumludur. Konu ile ilgili merak ettiğinizi düşündüğümüz soruların bazılarına ait cevaplar aşağıda verilmiştir.

Programdan kimler yararlanabilir?

Bu programa sadece Sağlık Bakanlığı, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel sağlık kuruluşlarında halen çalışmakta olan iki yıllık ebelik ön lisans mezunları kayıt yaptırabilirler. Farklı programlardan mezun olup, ebe olarak çalışanlar yararlanamazlar.

Program ne zaman başlayacak?

Son yorumlar

İçerik yayınları