Lisans Tamamlama Dersleri

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvesaglik.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Lisans Tamamlama Dersleri Hangi Adresten ve Nasıl Takip Edilecek?

Dersler Nasıl Olacak?

* Dersler genel olarak nasıl işlenecek?

Dersler dökümanlar ve video şeklinde olacaktır. İstenirse internet üzerinden, istenirse de bu içerikler kişiler tarafında kendi bilgisayarlarına indirip kaydedilebilecektir. Dersler eş zamanlı değil, istenildiği zaman ders içeriği üzerinden takip edilebilecek.

* Herhangi Bir Kitap veya Doküman Alacak mıyım?

Kitap, kaynak ve dersler ile ilgili dökümanların tümünü; ders içeriklerinin bulunduğu web adresinden bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Ayrıca gerekli olan tüm bilgiler UZEM internet sayfamızda yer alacaktır.

* Derslerin Genel Formatı Nedir?

Dersler internet üzerinden işlenecektir. Dersler uzaktan eğitim sistemi içerisinden, size verilen kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra istenildiği zaman izlenebilecektir.

* Dersleri Takip Edebilmem İçin Nelere İhtiyacım Var?

İnternete bağlı bilgisayar ve dersleri sesli olarak dinleyebilmek için hoparlör ya da kulaklık gerekmektedir.

* Dersler Hangi Adresten ve Nasıl Takip Edilecek?

Ebelik Lisans Tamamlama Programı Dersleri ve Ücret Bilgisi

Kamu veya özel sektörde çalışmakta olan ebelik bölümü/programı ön lisans mezunu ebelerin uzaktan eğitim yoluyla lisans tamamlama eğitimlerini gerçekleştirmek amacıyla yürütülen “Ebelik Lisans Tamamlama Programı” ile ilgili sürecin,kesin kayıt ile ilgili aşamaların Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen kısmı halen devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı bu konu ile ilgili faaliyetlerini tamamladığında, kesin kayıt ile ilgili yapılacakları içeren duyuru web sayfamız aracılığıyla yapılacaktır.

Ders içerikleri ve sınavların hazırlanmasından Samsun Sağlık Yüksekokulu, programın yürütülmesinden ise Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi sorumludur. Konu ile ilgili merak ettiğinizi düşündüğümüz soruların bazılarına ait cevaplar aşağıda verilmiştir.

Programdan kimler yararlanabilir?

Bu programa sadece Sağlık Bakanlığı, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel sağlık kuruluşlarında halen çalışmakta olan iki yıllık ebelik ön lisans mezunları kayıt yaptırabilirler. Farklı programlardan mezun olup, ebe olarak çalışanlar yararlanamazlar.

Program ne zaman başlayacak?

Son yorumlar

İçerik yayınları