saç dökülmesi

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvesaglik.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Baharda dökülen saçlarınızı mezoterapiyle geri kazanın

Mevsim geçişlerinde ve özellikle de bahar aylarında artan saç dökülmesinden şikayetçi olanlara Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar, saç mezoterapisini öneriyor: Saç dökülmelerine karşı en etkili yöntem olan mezoterapi, saç dökülmesini durdurmayı, var olan saçın kalitesini artırmayı ve yeni saç çıkışlarını aktif hale getirmeyi de sağlıyor

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar; saç dökülmesi ve tedavi yollarıyla ilgili bilgi verdi:

Saç dökülmesi problemi erkeklerde daha sık görülmekle beraber, hem erkek hem de kadınları etkileyen bir durumdur. Bu durum birçok faktörle ilgilidir. Başta genetik yatkınlıklar olmakla birlikte; hormonal, aşırı androjen miktarı (erkek tipi saç dökülmesi), gebelik, emzirme, menopoz dönemi, tiroit hastalıkları, şeker hastalığı, saçlı deri kan akımının zayıf olması, beslenme bozuklukları, aşırı kilo alımı ve ani kilo kaybı, uygun olmayan diyetler, vitamin-mineral eksiklikleri, bazı ilaçlar, kronik hastalıklar (kan hastalıkları, maligniteler, enfeksiyon hastalıkları vs.), saça uygulanan mekanik ve kimyasal işlemler ve psikolojik stres sayılabilir. Ayrıca saç kıran, mantar hastalıkları gibi saçlı derinin primer hastalıkları da saç kaybına neden olabilir.

Son yorumlar

İçerik yayınları