Sosyal Güvenlik Kurumu

warning: Creating default object from empty value in /home/bilim/domains/bilimvesaglik.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Memurlar artık SGK ile anlaşmalı tüm eczanelerden ilaç alabilecek!

Memurlar için sevk kağıdı kalktı, Memurlar artık SGK ile anlaşmalı tüm eczanelerden ilaç alabilecek!

15 Ocak 2010 tarihi itibariyle memur açısından önemli döneme girilecektir. 18 Aralık 2009 tarihli haberde de belirttiğimiz üzere, 15 Ocak 2010 tarihinden itibaren memur ve bakmakla yükümlü olduğu aile ferdi her eczaneden ilaç alabilecektir. Yine bu tarihten itibaren memur için artık hasta sevk kağıdı düzenlenmeyecek, sağlık karnesi kullanılmayacaktır. 15 Ocak 2010 tarihinden itibaren gündelik, yol mastafı ve refakatçi giderleri hakkında 6245 sayılı Kanun hükümleri değil 510 sayılı Kanun ve ilgili diğer mevzuat hükümleri uygulanacaktır.

YENİLİKLER

1- Tedavi gideri faturaları artık kamu kurumu tarafından değil SGK tarafından karşılanacaktır.

2- 15/01/2010 tarihinden itibaren memur ve bakmakla yükümlü oldukları aile fertleri hakkında Sosyal Güvenlik Kurumunca yürütülen mevzuat (5510 sayılı Kanun, Genel Sağlık Sigortası İşlemleri Yönetmeliği, Sağlık Uygulama Tebliği (Bundan sonra “SUT” olarak ifade edilecektir.), genelgeler vb.) hükümleri uygulanacaktır.

3- Kamu personeli için artık, hasta yollama kâğıdı (hasta sevk kâğıdı) düzenlenmeyecektir.

Son yorumlar

İçerik yayınları