uzaktan eğitim

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/bilimvesaglik.com/httpdocs/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ebelik Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Sınav Formatı ve Sınav Merkezleri

Sınav Formatı Nasıl Olacak? Sınav Merkezleri Nerelerde Olacak?

* Sınavlar ne zaman yapılacak?

Ara Sınavları: 20-21 Şubat 2010
Yılsonu Sınavları: 24-25 Nisan 2010
Bütünleme Sınavları: 15-16 Mayıs 2010

http://uzem.omu.edu.tr/a/atakvim linke tıkladığınızda akademik takvim açılacaktır. Gerekli bilgiler bu sayfada bulunmaktadır.

* Sınavlar Nerelerde Yapılacak?

Sınav yerleri öğrenci kayıtları bittikten sonra, kayıtların yoğun olduğu bölgelere göre belirlenecektir. Sınav yerleri ile ilgili daha detaylı açıklama öğrenci kayıtları tamamlandıktan sonra UZEM siteden yapılacaktır.

* Sınav Formatları Nasıl Olacak?

Sınavlar belirlenen merkezlerde, yüz yüze ve test usulü şeklinde yapılacaktır.

* Sınava Girmek İçin Hangi Evraklara İhtiyacım Olacak?

Sınavlara girmek için gerekli belgeler:

1. Öğrenci kimliği
2. Sınav giriş belgesi
3. Nüfus Cüzdanı

İrtibat Bilgileri

* Kayıtlar İle İlgili

UZEM: 0-362-312 1919 Dahili: 2010 ve 2013

* Ödemeler İle İlgili

Lisans Tamamlama Dersleri Hangi Adresten ve Nasıl Takip Edilecek?

Dersler Nasıl Olacak?

* Dersler genel olarak nasıl işlenecek?

Dersler dökümanlar ve video şeklinde olacaktır. İstenirse internet üzerinden, istenirse de bu içerikler kişiler tarafında kendi bilgisayarlarına indirip kaydedilebilecektir. Dersler eş zamanlı değil, istenildiği zaman ders içeriği üzerinden takip edilebilecek.

* Herhangi Bir Kitap veya Doküman Alacak mıyım?

Kitap, kaynak ve dersler ile ilgili dökümanların tümünü; ders içeriklerinin bulunduğu web adresinden bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Ayrıca gerekli olan tüm bilgiler UZEM internet sayfamızda yer alacaktır.

* Derslerin Genel Formatı Nedir?

Dersler internet üzerinden işlenecektir. Dersler uzaktan eğitim sistemi içerisinden, size verilen kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra istenildiği zaman izlenebilecektir.

* Dersleri Takip Edebilmem İçin Nelere İhtiyacım Var?

İnternete bağlı bilgisayar ve dersleri sesli olarak dinleyebilmek için hoparlör ya da kulaklık gerekmektedir.

* Dersler Hangi Adresten ve Nasıl Takip Edilecek?

Lisans Tamamlama Eğitimi Kesin Kayıt İşlemleri Başlamıştır

Sağlık Bakanlığı ile Atatürk, Ondokuz Mayıs ve İnönü Üniversiteleri arasında yapılan protokol çerçevesinde yürütülecek olan hemşirelik, ebelik ve sağlık eğitimi lisans tamamlama programlarının kesin kayıt işlemleri başlamıştır.

Kesin kayıt işlemleri, yükseköğretim katkı payı ve uzaktan eğitim giderleri ile akademik takvime ilişkin bilgiler, bölümlere göre ilgili üniversitelerin internet sayfalarında yayımlanmıştır.

Atatürk Üniversitesi için http://atauzem.atauni.edu.tr Ondokuz Mayıs Üniversitesi için http://uzem.omu.edu.tr İnönü Üniversitesi için http://inuzem.inonu.edu.tr adreslerinden ayrıntılı bilgiler elde edilebilir.

Lisans Tamamlama

Bakanlığımız ile Yüksek Öğretim Kurulu arasında işbirliği yapılarak önlisans mezunu hemşire, sağlık memuru, ebe (2+2) ile sağlık eğitim enstitüsü mezunlarına (3+1) lisans tamamlama programı uygulanacaktır.

Buna göre: Ebelik Lisans Tamamlama Programı için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Hemşirelik Lisans Tamamlama Programı için Erzurum Atatürk Üniversitesi, Sağlık Eğitimi Lisans Tamamlama Programı için Malatya İnönü Üniversitesi ile Protokol imzalanmıştır. Ebelik, Hemşirelik ve Sağlık Eğitimi Lisans tamamlama programlarına 2009 – 2010 öğretim yılında uzaktan eğitim yoluyla başlanılacaktır. Başvurular 10 Ağustos'dan itibaren www.yenipbs.saglik.gov.tr/lisans/ adresinden yapılacaktır.

Son yorumlar

İçerik yayınları